Opolski stadion sportowy otwarto dla publiczności podczas dnia otwartego

Opolski stadion sportowy otwarto dla publiczności podczas dnia otwartego

Chociaż kształtowanie nowego oblicza Opolszczyzny jako regionu sportowego jest jeszcze w toku, już w niedzielę palmową szereg fanów sportu mogło osobiście zwiedzić Stadion Opolski. To wydarzenie stanowiło niepowtarzalną okazję do zobaczenia tej inwestycji od środka.

Dzień otwarty na Stadionie Opolskim rozpoczął się o godzinie 11:00 i trwał aż do 16:00. Przez ten czas znaczna liczba mieszkańców Opola miała możliwość uczestniczyć w prezentacji pierwszego „zielonego stadionu” na terenie naszego kraju. Konstrukcja, która ma stać się nowym domem dla drużyny Odry Opole, jest bezprecedensowym projektem na skalę krajową. Unikalna struktura stadionu, obejmująca elementy fotowoltaiczne, pompy ciepła oraz agregaty z funkcją kogeneracji, znacznie ogranicza jego zależność od tradycyjnych źródeł energii.

Unikatowy charakter obiektu przyciągnął na teren budowy ponad 3 tysiące ludzi. Fani mieli okazję zobaczyć stadion „od kuchni”, m.in. schodząc do poziomu murawy, oglądając skyboxy czy przestrzenie przeznaczone na szatnie dla gości oraz zawodników Odry Opole.

Wizytacja stadionu odbywała się w kontrolowany sposób – zwiedzać mogli jedynie zorganizowane grupy po 20 osób.