Gwardia Opole przegrywa z Głogowem, pozostaje na 9. miejscu w Superlidze

Wyniki rundy play-off Orlen Superligi nie były korzystne dla drużyny Corotop Gwardii Opole. Zespół rozgrywał mecz z KGHM Chrobrym Głogów, który zakończył się wynikiem 26:25 na niekorzyść opolan. Ta porażka oznacza, że opolanie utrzymują swoją pozycję na 9. miejscu w lidze.

Mecz, który odbył się na terenie gospodarzy, dobrze się dla nich zaczynał. Drużyna domowa zdobyła przewagę 6:3 w ciągu pierwszych 11 minut gry, co zawdzięczała golowi Kacpra Grabowskiego. Jednak już w 23 minucie opolanie rzucili wyzwanie rywalom odrobili straty i wyszli na prowadzenie, dzięki jednemu celnie wymierzonemu ciosowi.

Niemniej jednak, do końca pierwszej połowy gry nie udało im się utrzymać prowadzenia. Przerwę między połowami meczu gospodarze przywitali z przewagą jednego punktu – 15:14. W drugiej połowie gry znów goście przejęli inicjatywę – w 44 minucie, dzięki trafieniu Andrzeja Widomskiego, prowadzili 22:20.

Niezależnie od ich wysiłków, ostatni kwadrans meczu był korzystniejszy dla zespołu KGHM Chrobry Głogów. Wygrali oni tę część gry i cały mecz, zdobywając jednym golem czwartą lokatę w fazie zasadniczej ligi.