Policja z Opola kontra gang pseudokibiców. 10 osób zatrzymanych

Policja z Opola kontra gang pseudokibiców. Udało się zatrzymać 10 osób, a 7 z nich trafiło do aresztu

Policja z Opola dokonała skutecznej akcji przeciwko gangowi pseudokibiców. Funkcjonariusze, biorący w niej udział, należeli do Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu a także Centralnego Biura Śledczego. Utworzona specgrupa miała za zadanie zwalczenie gangu pseudokibiców. W wyniku działań udało im się zatrzymać 10 osób zamieszanych w proceder handlu narkotykami.

Policja zajęła mienie przestępców, w tym dużą ilość gotówki

Funkcjonariusze zajęli się przeszukaniem mieszkań, samochodów i innych obiektów, należących do podejrzanych. Akcja przyniosła pozytywne skutki, gdyż wśród tych rzeczy znaleziono nie tylko marihuanę, ale też amfetaminę, esctasy oraz broń białą w postaci maczety. Policja z Opola zabezpieczyła również sprzęt elektroniczny, włączając w to telefony komórkowe, na których mogą znajdować się dane przydatne dla policji. Zabezpieczono także pieniądze podejrzanych na poczet grzywien i innych przyszłych kar finansowych.

Od rzeczniczki CBŚP dowiadujemy się, że z 10 zatrzymanych osób jedynie 7 trafiło do aresztu. To im postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Sytuacja jednak swojego rozwiązania jeszcze nie znalazła. Wciąż trwają procedury, mające na celu wyjaśnienie, skąd brały się pieniądze i towar zatrzymanych przestępców.

Pseudokibice i narkotyki

Bardzo często bywa tak, że za handel narkotykami odpowiadają właśnie gangi pseudokibiców. Może to się wydawać sprzeczne, ponieważ słowo kibic odnosi się do sportu. Handlowanie środkami odurzającymi, jak wiemy, w żaden sposób sportowe nie jest. Trzeba jednak pamiętać, że gangi takie nie łączy sport, a ich działanie opiera się głównie na przemocy. Zdolność do przemocy oznacza także mniejsze hamulce w innych sprawach. Do tego nie można zapominać, że grupy pseudokibiców mają bardzo wysokie zdolności organizacyjne. To im jedynie pomaga, aby dokonywać akcji na szeroką skalę. Nawet jeśli udało się rozbić jedną czy drugą grupę przestępczą, to wciąż proceder ten trwa w całym kraju.