Wakacyjne Koncerty Promenadowe: Muzyczne wydarzenia na Placu Wolności
Plac Wolności w lipcu przekształca się w centrum muzycznych doznań, przyciągając miłośników dźwięków na żywo. Każda niedziela to okazja do uczestniczenia w dwóch wyjątkowych koncertach, które zaczynają się o godz. 17:00 i 18:30. Pierwsze z nich odbędzie się już 5 lipca, dając początek serii różnorodnych muzycznych wydarzeń.
Ballady turystyczne i letnie przeboje
Pierwsza niedziela miesiąca przyniesie ze sobą „Spotkanie z balladą turystyczną”, podczas którego zespół Wiekowe Baszty zaprezentuje utwory takie jak Czarownice świętokrzyskie oraz Bieszczaduch. Te klimatyczne ballady stworzyli Jan Wochnik i Tadeusz Śmieja. Następnie odbędzie się koncert „Przebojem w lato”, gdzie zespół Dwa razy dwa wykona największe polskie hity lata.
Folkowe dźwięki z Europy
Tydzień później, uczestnicy będą mogli udać się w muzyczną podróż po Europie z zespołem Radici Folk Band. Grupa, w której skład wchodzą Dariusz Kownacki, Emilia Kos, Mariusz Pucia oraz Barbara Kowalska, zaprezentuje energiczne folkowe kompozycje z różnych części Europy. Kolejnym wydarzeniem tego dnia będzie koncert „Bystra”, który oferuje muzyczną przestrzeń do refleksji i odpoczynku. Projekt ten tworzą artyści: Łukasz Szuba, Marcin Horst, Piotr Warmuzek, Piotr Jaroń, Szymon Lizur Lizurej, Martin Rataj oraz Tomasz Maniak.
Od klasycznych dzieł do filmowych hitów
19 lipca odbędzie się koncert dla wielbicieli muzyki klasycznej i filmowej. „Od klasyki do srebrnego ekranu” to występ zespołu PERCODION DUO, w skład którego wchodzą Jan Wezner i Adam Kopyto. Przygotowali oni unikalne aranżacje znanych utworów klasycznych i filmowych. Następnie zespół LADY&JAZZtelmen zaprezentuje „Polskie klasyki na jazzowo”, wykonując utwory z repertuaru znanych polskich artystów takich jak Ewa Bem, Andrzej Zaucha i Anna Maria Jopek.
Muzyczny finał lipcowych koncertów
Ostatnia niedziela lipca, 26-tego, przyniesie finał koncertów na Placu Wolności. Pierwszym punktem programu będzie koncert „W dzikie wino zaplątani”, gdzie Artur Gotz wraz z zespołem wykona piosenki Marka Grechuty. W skład zespołu wchodzą Jacek Pietrzak, Maciej Pietrzak oraz Wojciech Bylica. Następnie, zespół STUDIO EM z Młodzieżowego Domu Kultury w Opolu pod kierunkiem Andrzeja Skiby wykona piosenki zespołu Maanam w koncercie zatytułowanym „Dotknąć Kory”.
Źródło: Urząd Miasta Opola
