Ciekawy koncert w Filharmonii Opolskiej

Ciekawy koncert w Filharmonii Opolskiej

11 lutego odbył się bardzo udany koncert w Filharmonii Opolskiej. Rozpoczął się o godzinie dziewiętnastej, choć oczywiście widzowi weszli na salę już o osiemnastej. W filharmonii jest to norma, aby spotkać się trochę wcześniej by móc trochę porozmawiać, a także spróbować przekąsek. Medialnym patronem wydarzenia było Radio Opole, w którym mogliśmy posłuchać fragmentu, jeżeli akurat nie mieliśmy okazji wybrać się samodzielne. Opole jest jednym z tych miejsc w Polsce, które z oczywistych powodów kojarzą się z muzyką. Ale raczej nie z operową, prawda? A jednak to właśnie tu na ziemi opolskiej odbywają się bardzo ciekawe koncerty, gdzie możemy takich utworów posłuchać. Trzeba przyznać, że koncert się naprawdę udał. Wszyscy uczestnicy wyglądali na zadowolonych, a po przedstawieniu gorąco komentowali to, co mieli okazję zobaczyć i usłyszeć na scenie. Zostaje nam więc tylko czekać, aż uda się ponownie zorganizować podobny koncert.

Arie operowe w Opolu

Najsłynniejszym rodzajem operowego utworu jest oczywiście aria. Wszyscy kojarzymy wyczyny śpiewaków, którzy swoim głosem potrafią zrobić prawdziwe cuda. Często pewnie zazdrościmy im ich umiejętności oraz głosu. I rzeczywiście jest czego, bo aby osiągnąć taki poziom, potrzebujemy wielu lat wyrzeczeń i wyczerpujących treningów. Śpiewakiem operowym nie może zostać każdy, komu się to zamarzy. Jest to naprawdę ciężka praca, a osoby, które się tym zajmują, to nie byle kto.

Polskie opery

Takie wyrażenie jak „polskie opery” może niektórym podnosić brew, bo raczej opera nie kojarzy się z polskością. Zwykle opery są po włosku i to właśnie z Włochami je kojarzymy. Skąd więc opery w kraju nad Wisłą? No cóż, mówi się, że cudze chwalimy, a swego nie znamy. W naszym kraju jest również wielu dobrych artystów, którzy potrafią zachwycić nas swoimi wyczynami. Dlatego warto wspierać polską sztukę i chodzić na takie wydarzenia, jak koncerty w filharmonii. To własnie w nich możemy czasem posłuchać utworów operowych, jeżeli żyjemy w miejscu, w którym takiej opery nie ma. To oczywiście nie wszystko, co możemy usłyszeć w filharmonii w Opolu. W ciągu roku odbywa się tam wiele wydarzeń kulturalnych, które zachwycają widownie.