Interwencja służb ratunkowych po kolizji na drodze wojewódzkiej DW415 w Gwoździcach

Interwencja służb ratunkowych po kolizji na drodze wojewódzkiej DW415 w Gwoździcach

Wydarzenie miało miejsce 3 marca 2024 roku, dokładnie o 19:43. Powiadomienie o incydencie na drodze DW415 w Gwoździcach wpłynęło do centrali alarmowej, która natychmiast skierowała tam odpowiednie zespoły ratownicze.

W wyniku zdarzenia komunikacyjnego ucierpiał pojedynczy pojazd osobowy. W jego wnętrzu znajdowały się dwie osoby. Nieszczęśliwie, jedna z nich – kobieta siedząca na miejscu pasażera, doznała kontuzji i musiała zostać przekazana pod opiekę medyczną do najbliższego szpitala. Drugi uczestnik zdarzenia nie potrzebował pomocy lekarzy.

Na miejsce zdarzenia natychmiastowo podążały jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej KSRG Rogów Opolski oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Krapkowic. Ich działania były skoncentrowane na zabezpieczeniu miejsca wypadku i udzieleniu niezbędnej pomocy poszkodowanym.

Dodatkowo, do Gwoździc wezwano także Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz Policję. Ich zadaniem było nie tylko zabezpieczenie miejsca kolizji, ale także ustalenie wszystkich szczegółów incydentu oraz kierowanie ruchem na drodze, by zapobiec kolejnym wypadkom.