Katastrofalny wypadek pracownika firmy telekomunikacyjnej – upadek z 7 metrów na skutek pęknięcia słupa

Katastrofalny wypadek pracownika firmy telekomunikacyjnej – upadek z 7 metrów na skutek pęknięcia słupa

W samo południe, 16 kwietnia, doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Poręba. Pracownik jednej z firm telekomunikacyjnych, wykonujący swoje obowiązki na wysokości około 7 metrów, niespodziewanie spadł, ponieważ słup, na którym pracował, pękł. Służby ratunkowe zostały wezwane na miejsce zdarzenia punktualnie o 12:22.

Po przybyciu na miejsce, Kierownik Działania Ratowniczymi (KDR) potwierdził wszystkie szczegóły zdarzenia. Mężczyzna poszkodowany w wyniku wypadku odniósł obrażenia ciała i natychmiast został przewieziony do szpitala przez profesjonalny zespół ratownictwa medycznego.

Straż pożarna działająca na miejscu koncentrowała się głównie na zabezpieczeniu terenu wypadku. Oprócz tego wspomagali transport poszkodowanego do ambulansu oraz współpracowali z policją podczas prowadzenia czynności powiązanych z tym tragicznym zdarzeniem. W akcji brały udział różne jednostki, wśród których była Ochotnicza Straż Pożarna z Leśnicy, Zespół Ratownictwa Medycznego ze Strzelec Opolskich oraz policja z Leśnicy i Strzelec Opolskich. Do udziału w tej akcji ratunkowej zaangażowane były również jednostki z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich.

Przyczyny tego zdarzenia są obecnie analizowane przez właściwe służby. Wstępne śledztwo sugeruje, że pęknięcie słupa mogło być wyjściową przyczyną wypadku.