Opolska Krajowa Administracja Skarbowa udaremnia próbę przemytu marihuany autostradą A4

Opolska Krajowa Administracja Skarbowa udaremnia próbę przemytu marihuany autostradą A4

Pracownicy opolskiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) odkryli niedozwolone substancje w bagażu jednego z pasażerów busa podróżującego traktem A4. Zarówno posiadanie, jak i transport nawet minimalnej ilości narkotyków jest surowo karane. Dane osób, które zostały ukarane za posiadanie środków odurzających, są przechowywane w Krajowym Rejestrze Karnym.

W połowie listopada 2023 roku, funkcjonariusze zarówno z opolskiej KAS, jak i Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu przeprowadzili wspólne działania kontrolne na odcinku autostrady A4 przebiegającym przez Opole. W towarzystwie mundurowych był również służbowy pies o imieniu Hunter, który wykazał obecność narkotyków w bagażu trzydziestoletniego pasażera busa. Poddając torbę mężczyzny szczegółowemu przeszukaniu, ujawniono dwa strunowe woreczki pełne marihuany.

Właściciel nielegalnych substancji starał się je ukryć jak najbardziej sprytnie. Jeden z woreczków zakamuflował pod rozpuszczalną kawą, a następnie zawinął w folię aluminiową. Drugi woreczek schował w opakowaniu po kremie do włosów. Mimo kreatywnej próby przemycenia marihuany, pies służbowy Hunter dostrzegł jej charakterystyczny zapach.

Prokurator Rejonowy w Brzegu postanowił nałożyć na sprawcę karę grzywny wynoszącą 3 tys. zł. Dodatkowo, zasądził nawiązkę w wysokości 1 tys. zł na rzecz organizacji walczących z narkomanią i wpłatę 1 tys. zł dla Funduszu Sprawiedliwości.