Postępowanie przeciwko mężczyźnie, który groził wysadzeniem swojego domu

Postępowanie przeciwko mężczyźnie, który groził wysadzeniem swojego domu

W Sowinie, województwo opolskie, doszło do dramatycznego zdarzenia. Mieszkaniec tej małej miejscowości zamknął się w swoim domu, twierdząc, że jest gotów wysadzić go w powietrze. Sytuację tę skutecznie rozwiązała policja, która ostatecznie zatrzymała mężczyznę. Jak poinformował publicznie Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu, ów mężczyzna figurował na liście osób poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności.

Zajście miało miejsce w poniedziałek. Mężczyzna, mieszkaniec Sowiny koło Łambinowic, zdecydował się na desperacki krok – zamknął się w swoim domu i zagroził, że go wysadzi. Na miejsce natychmiast przybyli policjanci połączeni z jednostką straży pożarnej. Potwierdzenie o zatrzymaniu mężczyzny przekazał rzecznik prokuratury.

Podczas zdarzeń działali aktywnie funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Opola, którzy dotarli na miejsce około godziny 11:00. Przybyli do wioski w powiecie nyskim, mając na uwadze informację o mężczyźnie poszukiwanym na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Nysie. Zamierzali zatrzymać go, jednak sytuacja uległa dramatycznemu nasileniu, gdy mężczyzna postanowił użyć broni wobec funkcjonariuszy i zasięgnął się w swoim domu. Widząc reakcję poszukiwanego, policjanci zadecydowali o skierowaniu na miejsce negocjatorów i kontrterrorystów – opisał całe zdarzenie Dariusz Świątczak, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Po wielogodzinnych rozmowach negocjacyjnych, które nie przyniosły oczekiwanych efektów, podjęto decyzję o interwencji kontrterrorystów. Około godziny 15:00 rozpoczęła się akcja zatrzymania mężczyzny, która zakończyła się sukcesem bez żadnych incydentów. Mężczyzna trafił w ręce Prokuratury Okręgowej w Nysie – relacjonuje dalsze losy poszukiwanego Świątczak.

Zostanie on prawdopodobnie oskarżony o groźby karalne pod adresem policji oraz przestępczość narkotykową. Policjanci na miejscu kontynuują dochodzenie, aby ustalić, czy faktycznie istniało realne zagrożenie wysadzenia budynku.