Poza służbą też czujny: Policjant na spacerze zatrzymał mężczyznę poszukiwanego listem gończym w Głubczycach

Poza służbą też czujny: Policjant na spacerze zatrzymał mężczyznę poszukiwanego listem gończym w Głubczycach

Bez względu na to czy jest na służbie, czy nie, policjant zawsze pozostaje czujny. Dowodem na to jest incydent, który zdarzył się niedawno w Głubczycach. Podczas swego wolnego czasu, naczelnik kryminalnych miejscowej komendy zauważył i zatrzymał 39-letniego mężczyznę, za którym wydano list gończy.

– W swoim wolnym czasie podjął decyzję o zatrzymaniu osoby poszukiwanej przez prawo – informuje podkomisarz Dariusz Świątczak, pełniący rolę rzecznika prasowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu.

– Mężczyzna ten, w chęci uniknięcia odpowiedzialności za swoje czyny, ukrywał się zagranicą. Jego pobyt na terenie Polski był rzadkością. Jednak zastępca naczelnika wydziału kryminalnego bez wahania podjął działanie na widok poszukiwanego 39-latka. Mimo że nie był wówczas na służbie, zdołał szybko zatrzymać poszukiwanego. Następnie powiadomił dyżurnego jednostki, który skierował na miejsce patrol będący w służbie. Został on przewieziony do policyjnego aresztu.

39-letni mieszkaniec Głubczyc będzie teraz musiał spędzić w więzieniu najbliższe dwa lata. To kara za włamania i posiadanie narkotyków, które wcześniej miał na swoim koncie.