Ukrywali się przed prawem: czterech mężczyzn zatrzymanych przez policjantów z Brzegu i Grodkowa

Ukrywali się przed prawem: czterech mężczyzn zatrzymanych przez policjantów z Brzegu i Grodkowa

Niedawne działania funkcjonariuszy policji z Brzegu i Grodkowa doprowadziły do zatrzymania czterech mężczyzn. Wszyscy oni byli poszukiwani przez organy ścigania i wymiar sprawiedliwości za wcześniej popełnione przestępstwa i wykroczenia, za które zostali skazani na karę pozbawienia wolności. Uchyliwszy się od jej wykonania, wszystkich czekało wydanie listów gończych przez sąd.

Pierwszym ze zatrzymanych jest 46-letni mężczyzna, którego karą za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu było sześć miesięcy więzienia. Dzięki skrupulatnym działaniom funkcjonariuszy z Brzegu udało się ustalić możliwe miejsca ukrywania się mężczyzny. Decyzja o sprawdzeniu jednego z typowanych mieszkań wieczorem 2 stycznia okazała się strzałem w dziesiątkę – tam właśnie zastano poszukiwanego.

Kolejny, 42-letni mieszkaniec Brzegu, również nie zgłosił się do zakładu karnym na wykonanie kary za znieważenie funkcjonariuszy. Policja, podobnie jak w przypadku poprzednika, ustaliła miejsce jego pobytu. Po pojawieniu się na wskazanej ulicy w Brzegu i zapukaniu do drzwi mieszkania, zaskoczony mężczyzna otworzył drzwi, skąd trafił bezpośrednio do więzienia na kilka najbliższych miesięcy.

Pozostali dwaj mężczyźni, tak jak ich poprzednicy, zostali zatrzymani przez policjantów z Brzegu i Grodkowa. Obecnie wszyscy czworo odbywają wyznaczone przez sąd kary w zakładach karnych.