Zabezpieczenie narkotyków podczas kontroli drogowej na opolskim odcinku autostrady A4 – działań efektem jest sprawka w toku

Zabezpieczenie narkotyków podczas kontroli drogowej na opolskim odcinku autostrady A4 – działań efektem jest sprawka w toku

Podczas przeprowadzanych inspekcji pojazdów na odcinku autostrady A4 na terenie Opola, oficerowie z miejscowej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) natknęli się na narkotyki schowane w bagażu. Zgodnie z prawem, nawet posiadanie minimalnej ilości substancji odurzających może prowadzić do surowych konsekwencji prawnych, takich jak ograniczenie wolności lub nawet pozbawienie wolności.

Dnia 29 czerwca 2024 r., w ramach wspólnych działań, funkcjonariusze KAS z Opola razem z oficerami Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim przeprowadzali rutynowe kontrole na autostradzie A4. W trakcie jednej z nich, służbowy pies o imieniu Hunter zareagował na ślady narkotyków w bagażu pasażera jednego z zatrzymanych samochodów. Dokładniejsze przeszukanie doprowadziło do odkrycia marihuany schowanej w torbie należącej do owego mężczyzny.

Obecnie zajmuje się tym sprawa Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu, który działa pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Brzegu.

Warto zauważyć, że Krajowa Administracja Skarbowa regularnie prowadzi kontrole mające na celu wykrywanie posiadania narkotyków i prób wwozu zabronionych substancji do kraju. Dane dotyczące osób ukaranych za posiadanie narkotyków są rejestrowane i przechowywane w Krajowym Rejestrze Karnym.