14. Edycja Festiwalu Opolskich Smaków FOOD & MUSIC

14. Edycja Festiwalu Opolskich Smaków FOOD & MUSIC

Jedno z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w Opolu, Festiwal Opolskich Smaków FOOD & MUSIC, jest już tuż za rogiem. To czternasta edycja tego niezwykle popularnego festiwalu, który oficjalnie rozpocznie się w piątek 25 sierpnia o godzinie 15:00 na placu Kopernika i potrwa do niedzieli, 27 sierpnia. Ceremonia otwarcia zaplanowana jest na godzinę 18:00 pierwszego dnia festiwalu. Wydarzenie to oferuje mieszkańcom Opola możliwość spróbowania różnorodnych smakołyków z całego świata oraz dobrej muzyki podczas koncertu finalistów Craft Music City.

Festiwal, który jest jednym z najważniejszych kulinarnych wydarzeń w Opolu, przyciąga na plac Kopernika tłumy ludzi. W ubiegłym roku zgromadziło się około 10 tysięcy osób. Na terenie festiwalu znajdować się będzie 20 drewnianych domków, w których lokalni restauratorzy i producenci będą prezentować swoje przysmaki. Poza tym pojawią się tutaj food trucki, serwujące dania z różnych zakątków świata, takich jak Japonia czy Meksyk. Przyjezdna ciężarówka Wawel Truck przygotuje dla uczestników festiwalu słodkie zabawy ze słodyczami w roli głównej. Dodatkowo, miłośnicy trunków będą mogli degustować piwo rzemieślnicze o unikalnych smakach i aromatach, produkowane przez małe browary z pasją do najwyższej jakości.

W ramach festiwalu odbędą się także spotkania z kucharzami-pasjonatami. Szefowie kuchni z restauracji należących do Szlaku Kulinarnego Opolski Bifyj zaprezentują swoje specjalności, które będzie można skosztować. Gwiazdą kulinarną wydarzenia będzie Ślązak Kuba Tomaszczyk, zwycięzca 11 edycji Masterchefa. Program festiwalowy obejmuje również warsztaty kulinarne, na których uczestnicy będą mogli nauczyć się przygotowywać zdrowe potrawy dietetyczne, dekorować letnie przysmaki oraz tworzyć ozdoby z wosku pszczelego.

Muzyka to jednak nieodłączny element festiwalu. W ciągu trzech dni odbędzie się koncert Craft Music City z udziałem 9 finalistów rywalizujących o nagrodę – własny koncert w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Zwycięzca zostanie wybrany przez uczestników imprezy.