14. Opolski Festiwal Fotografii zaprasza do konkursu "Pokaż się" organizowanego przez Fundację 2.8

14. Opolski Festiwal Fotografii zaprasza do konkursu "Pokaż się" organizowanego przez Fundację 2.8

Zaowocowała to już jedenastą edycją konkursu zwanego „Pokaż się”, w ramach którego Fundacja 2.8, będąca organizatorem Opolskiego Festiwalu Fotografii, serdecznie zaprasza entuzjastów fotografii do zgłaszania swoich propozycji na wystawy. Te muszą być w harmonii z motywem przewodnim tegorocznego festiwalu, którym jest „nie/codzienność”.

Nagrodą główną jest możliwość zaprezentowania swojej wystawy podczas „Weekendu otwarcia” 14. Opolskiego Festiwalu Fotografii, a także otrzymanie nagrody pieniężnej w wysokości 1500 zł i szeregów nagród rzeczowych.

Wymogi uczestnictwa

Konkurs jest otwarty dla szerokiego kręgu pasjonatów fotografii, niezależnie od tego, czy są profesjonalistami, czy amatorami. Do oceny komisji są przyjmowane wyłącznie projekty na wystawy, a nie pojedyncze zdjęcia – gotowe lub znajdujące się jeszcze w procesie twórczym. Organizatorzy akceptują różne techniki i formy artystyczne.

Konkurs jest otwarty dla artystów z terenu całej Polski, zarówno tych tworzących na miejscu, jak i za granicą. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć pod warunkiem zgody dorosłego lub opiekuna prawnego. Projekty, które wcześniej były już zgłaszane, mogą ponownie wziąć udział w konkursie.

Komisja Konkursowa składająca się z: prof. Marka Szyryka (Szkoła Filmowa w Łodzi), Joanny Kinowskiej (Służewski Dom Kultury w Warszawie), Sławoja Dubiela (Fundacja 2.8) oraz Jarosława Respondeka dokona oceny nadesłanych prac pod względem ogólnego wrażenia artystycznego, spójności z tematem konkursu, zawartości merytorycznej, pomysłowości, nowatorstwa oraz staranności wykonania.

Autor zwycięskiego projektu wystawy otrzyma nagrodę w wysokości 1500 zł oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Cyfrowe.pl oraz Newell. Wernisaż wyłonionej w konkursie wystawy odbędzie się w Muzeum Śląska Opolskiego podczas otwarcia 14. Opolskiego Festiwalu Fotografii, 14 września 2024 roku.