21-latek został zatrzymany po kolizji w Strzelcach Opolskich: posługiwał się fałszywym prawem jazdy

21-latek został zatrzymany po kolizji w Strzelcach Opolskich: posługiwał się fałszywym prawem jazdy

Wydarzyła się niecodzienna sytuacja w Strzelcach Opolskich. Młody kierowca, który uczestniczył w zdarzeniu drogowym na jednym z miejskich skrzyżowań, próbował oszukać policję, legitymując się sfałszowanym prawem jazdy. Było to 21-letniego mieszkańca miasta, który był sprawcą kolizji i z tego powodu na miejscu incydentu pojawił się patrol policyjny.

Policjanci szybko zauważyli, że dokument przedstawiony przez młodego mężczyznę jest fałszywy. Pomimo tego 21-latek uparcie twierdził, że ma prawo prowadzić pojazd, argumentując, że zdobył swoje uprawnienia po zdanym egzaminie praktycznym w Krakowie.

Funkcjonariusze wyjaśnili mu jednak, że prawo jazdy, którym się posługuje ma nieprawidłowe cechy. Zauważyli bowiem nieodpowiednie umieszczenie znaków graficznych widocznych pod światłem UV i różnice w czcionce.

Po takim wyjaśnieniu ze strony policji, 21-latek przestał dyskutować. Przyznał się do kupienia nielegalnego dokumentu na czarnym rynku.

Teraz młodemu mieszkańcowi Strzelec Opolskich grozi surowa kara. Policja informuje, że za posiadanie fałszywego prawa jazdy może zostać skazany na karę więzienia nawet do 5 lat.