Zgłoszenie o wypadku drogowym w Opolu – pieszy uwięziony pod samochodem

Zgłoszenie o wypadku drogowym w Opolu – pieszy uwięziony pod samochodem

Informacje o niestandardowym zdarzeniu drogowym, które miało miejsce na ulicy Ozimskiej w Opolu, zostały przekazane do odpowiednich służb o godzinie 6:46. W wyniku nietypowego zdarzenia, pieszy został potrącony przez samochód i niefortunnie unieruchomiony pod pojazdem.

Komunikat o tragicznym wypadku dotarł do służb ratunkowych tuż przed 7:00. Na podstawie początkowych odniesień, za zdarzenie odpowiedzialne okazało się niedostateczne respektowanie pierwszeństwa przejazdu przez kierującą Opel Corsa. Kobieta wjechała z drogi osiedlowej na ruchliwą ulicę Ozimską, gdzie poruszała się Skoda jadąca od strony ulicy Wiejskiej w stronę Witosa.

Nieposzanowanie przepisów ruchu drogowego skutkowało kolizją obu pojazdów. Skoda, odepchnięta siłą uderzenia na pas ruchu przeciwnego kierunku, zderzyła się z przechodzącym pieszym. Poszkodowany mężczyzna odniósł poważne obrażenia. Akcja pomocy była wyjątkowo skomplikowana – strażacy zdecydowali się na użycie poduszek powietrznych, aby uwolnić poszkodowanego.

W sumie w wyniku tego zdarzenia ucierpiały 4 osoby. Wszystkie zostały natychmiast przewiezione do szpitala. Na miejscu stawiły się straż pożarna, służby policyjne oraz Zespoły Ratownictwa Medycznego.