49-latka z Namysłowa straciła samochód po pojawieniu się nietrzeźwa na stacji paliw

49-latka z Namysłowa straciła samochód po pojawieniu się nietrzeźwa na stacji paliw

Policjanci z Namysłowa mieli do czynienia z nietypową sytuacją, kiedy to 49-letnia kobieta pod wpływem alkoholu stanęła na lokalnej stacji benzynowej. Kierująca posiadała w swoim organizmie aż 2,5 promila alkoholu, co skutkowało konfiskatą jej pojazdu.

Sytuację zauważył uważny pracownik stacji paliw, który podejrzewając, że kobieta mogła być pijana, powiadomił służby policyjne. Patrol, który przybył na miejsce, potwierdził te obawy przeprowadzając badania trzeźwości kierującej. Wykazały one, że 49-letnia kobieta miała w swoim ciele znacznie ponad dozwoloną normę alkoholu – aż 2,5 promila. Funkcjonariusze zabezpieczyli również dowody w postaci nagrania z monitoringu stacji benzynowej.

Policjanci poinformowali kobietę o nowych przepisach dotyczących jazdy pod wpływem alkoholu, które weszły w życie 14 marca. Zgodnie z nimi, samochód kierującej został tymczasowo skonfiskowany przez służby porządkowe.

Policja przypomina, że każdy, kto zdecyduje się na jazdę w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków, musi liczyć się z konsekwencją utraty swojego pojazdu. Ta regulacja dotyczy sytuacji, w których zawartość alkoholu w organizmie kierującego przekracza 1,5 promila lub gdy kierowca prowadzi pojazd będąc nietrzeźwym i powoduje wypadek.