Brzeska policja zatrzymała czterech pijanych kierowców. Apeluje o odpowiedzialność na drodze

Brzeska policja zatrzymała czterech pijanych kierowców. Apeluje o odpowiedzialność na drodze

W ostatnim czasie, funkcjonariusze Policji z Brzegu mieli pełne ręce pracy z nietrzeźwymi kierowcami. Czterech mężczyzn zostało zatrzymanych za prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu. W jednym z przypadków, sprawca utracił kontrolę nad swoim samochodem, co skutkowało uszkodzeniem czterech innych pojazdów. Na szczęście, nie doszło do żadnych ofiar w ludziach. Policja apeluje do kierowców o rozwagę i przypomina, że nie powinni oni prowadzić pojazdów będąc pod wpływem alkoholu – życie jest jedno, warto zadbać o swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Pierwsze zgłoszenie dotyczące takiego incydentu wpłynęło w piątek o godzinie 7:45. Pracownik jednej ze spółek zlokalizowanych w Skarbimierzu-Osiedle poinformował dyżurnego o podejrzeniu, że kierujący ciężarówką Volvo, który miał zamiar wejść na teren firmy, był pod wpływem alkoholu. Badania przeprowadzone przez policjantów potwierdziły te zarzuty. Ze sprawcą, 36-latkiem, wykryto ponad 2 promile alkoholu we krwi.

Tego samego dnia, przed godziną 10:00, doszło do kolejnego incydentu na Placu Zamkowym w Brzegu. Kierowca BMW stracił kontrolę nad swoim samochodem, zjechał z drogi i uderzył w cztery zaparkowane pojazdy. Sprawcą okazał się być 18-letni mężczyzna, który nie posiadał prawa jazdy, a w jego organizmie stwierdzono blisko 1 promil alkoholu.

Również tego dnia, o godzinie 22:00, funkcjonariusze zostali wezwani do Lubszy. Kolejne zgłoszenie dotyczyło kierowcy, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, zjechał na pas ruchu zgłaszającego. Mężczyzna był utrudniony kontakt, co skłoniło zgłaszającego do zablokowania mu drogi. Na miejsce przybyli policjanci, którzy po badaniach stwierdzili u 53-latka obecność blisko 2,5 promila alkoholu we krwi.

Ostatnim nietrzeźwym kierowcą był 27-latek z Zwanowic. Badania wskazały, że mężczyzna miał we krwi ponad 1,5 promila alkoholu.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Apelujemy o odpowiedzialność na drogach. Jeżeli zauważymy, że ktoś może prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu, należy niezwłocznie powiadomić służby alarmowe pod numerem 112. Nie bądźmy obojętni wobec zagrożeń na drodze.