Dwaj mężczyźni podejrzani o kradzież sprzętu rolniczego wartości 150 000 złotych z opolskiej posesji

Dwaj mężczyźni podejrzani o kradzież sprzętu rolniczego wartości 150 000 złotych z opolskiej posesji

Według ustaleń śledczych, pod osłoną ciemności, dwóch mężczyzn miało dokonać włamania na teren prywatnej posesji w okolicy Opola, skąd następnie mieli ukraść cenny mini traktor wraz z przynależnym do niego osprzętem. Śledztwo wskaźników na dwóch mieszkańców województwa śląskiego, w wieku 36 i 53 lat, którzy prawdopodobnie współdziałając i działając za porozumieniem, mogli być odpowiedzialni za kradzież sprzętu wartego ponad 150 000 złotych. Policja odzyskała część skradzionego mienia, natomiast podejrzanym grozi surowa kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec października, policja otrzymała zgłoszenie dotyczące włamania na nieruchomość i kradzieży mini traktora wyposażonego w osprzęt do odśnieżania i prac polowych. Zdaniem pokrzywdzonego, straty wynikające z tej kradzieży szacowane były na sumę przekraczającą 150 000 złotych. Po analizie zgromadzonych dowodów, policjanci ustalili, że sprawcy musieli działać w nocy i prawdopodobnie użyli lawety do transportu skradzionego sprzętu.

Policjanci z Komendy Miejskiej w Opolu podjęli intensywne działania w sprawie. Starannie zbadali możliwy scenariusz kradzieży, zidentyfikowali potencjalnych sprawców oraz przesłuchali świadków zdarzenia. Dzięki zaangażowaniu i pracom operacyjnym, śledczym udało się wytypować dwóch mieszkańców województwa śląskiego jako podejrzanych o dokonanie tej kradzieży. 10 stycznia, podjęli decyzję o zatrzymaniu pierwszego z nich – 53-latka. Na jego posesji policja zabezpieczyła część skradzionego osprzętu, w tym kosiarkę. Drugi mężczyzna, 36-latek, samodzielnie zgłosił się do prokuratury. Policjanci zabezpieczyli również gotówkę na poczet przyszłych kar.

Obydwaj mężczyźni stanęli przed obliczem sprawiedliwości, usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. W przypadku skazania ich za ten czyn, grozi im surowa kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.