Zatrzymanie poszukiwanego przestępcy przez policjantów ze Zdzieszowic po wielomiesięcznym ukrywaniu się za granicą

Zatrzymanie poszukiwanego przestępcy przez policjantów ze Zdzieszowic po wielomiesięcznym ukrywaniu się za granicą

Po wielu miesiącach poszukiwań, mężczyzna, którego ścigano listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w Zabrzu, został zatrzymany przez policjantów z Zdzieszowic. Jak wynika z ustaleń śledztwa, poszukiwany przez prawie rok mężczyzna ukrywał się za granicą. W momencie powrotu do kraju, policja była już na jego tropie. Przez ten czas, mężczyzna odpowiedzialny za serię przestępstw, rozpoczął odbywanie kary pozbawienia wolności.

Policyjna ekipa kryminalna ze Zdzieszowic odnalazła i aresztowała 36-letniego mężczyznę, który był na celowniku listu gończego. Wcześniej Sąd Rejonowy w Zabrzu wydał nakaz jego aresztowania. Dodatkowo, w sprawach przeciwko niemu Sąd w Strzelcach Opolskich wydał również wyrok skazujący. Mężczyzna został skazany na rok pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu oraz na dodatkowe 8 miesięcy za ignorowanie wcześniejszego wyroku sądowego. Przez kilkanaście miesięcy, mieszkaniec gminy Zdzieszowice ukrywał się za granicą, próbując uniknąć wymiaru sprawiedliwości.

Informacja o powrocie poszukiwanego mężczyzny do kraju szybko dotarła do kryminalnych ze Zdzieszowic. Śledczy przeprowadzili szereg działań śledczych i sprawdzeń, aby zlokalizować miejsce ukrywania się mężczyzny. Policjanci uderzyli w najmniej oczekiwanym momencie, aresztując 36-latka. Mężczyzna nie próbował stawić oporu ani uciekać, został natychmiast aresztowany.

Po aresztowaniu 36-latek został przewieziony do zakładu karnego, gdzie rozpoczął odbywanie nałożonej na niego wcześniej kary.