Karambol na autostradzie między Brzegiem a Opolem Zachód

Karambol na autostradzie między Brzegiem a Opolem Zachód

Na odcinku autostrady znajdującym się pomiędzy węzłem Brzeg a Opole Zachód doszło do poważnego zdarzenia drogowego. W trakcie jazdy w kierunku Katowic, sześć pojazdów osobowych uległo zderzeniu. W wyniku tego niefortunnego incydentu ruch na drodze został całkowicie zablokowany, a pięć osób odniosło obrażenia.

Rejon, w którym miała miejsce kolizja, jest zupełnie niedostępny dla ruchu drogowego ze względu na zderzenie sześciu samochodów podróżujących w kierunku Katowic. Na miejsce natychmiast skierowane zostały odpowiednie służby, które rozpoczęły działania mające na celu uporządkowanie sytuacji. Wśród nich znalazł się również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Niestety, na skutek wypadku, pięć osób wymagało pomocy medycznej.

Aby uniknąć dalszych komplikacji i zatorów, pojazdy poruszające się w kierunku Katowic są przekierowywane na objazd przez węzeł Brzeg na DK 403/DK 401. Dodatkowo, w celu zminimalizowania utrudnień dla pojazdów stojących w korku za miejscem wypadku, została otwarta brama awaryjna. Mimo tych działań, tworzy się znaczny korek na drodze. Niestety, oczekuje się, że utrudnienia będą trwały przez kilka następnych godzin.