Marsz Mikołajów w Opolu: kolorowy korowód, taniec i zbiórka dla Hospicjum Dziecięcego

Marsz Mikołajów w Opolu: kolorowy korowód, taniec i zbiórka dla Hospicjum Dziecięcego

Bez tradycyjnego Marszu Mikołajów, Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu nie mógłby się odbyć. Tegoroczna edycja, już dziewiąta z kolei, odbędzie się 2 grudnia. Centrum miasta tego dnia zapełnią setki osób przebranych za Mikołaja, które przybędą, aby wspólnie celebrować magię świąt.

Kolorowy korowód Mikołajów wyruszy o godzinie 16:00 spod budynku Centrum Aktywizacji Społecznej, które mieści się przy ulicy Krakowskiej 32 (obok kawiarni OPO). Uczestnicy marszu będą mogli poruszać się w rytmie bębnów, zagrzewanych do marszu przez Zespół Batala. Towarzyszyć im będzie Teatr Tańca i Ruchu z Ogniem Mantikora. Marsz zakończy się na Placu Wolności, gdzie pod pomnikiem odbędzie się Taniec Mikołajów. W tym radosnym tańcu wezmą udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21 i PWD „Pozytywka”. Kto jeszcze nie zna tych kroków, może skorzystać z filmiku instruktażowego dostępnego na profilu Marszu Mikołajów na Facebooku.

Po zakończeniu tańca, korowód ruszy ulicą Krakowską w stronę Ratusza. Tam odbędzie się główna część wydarzenia, w tym występ wokalny, konkurs z nagrodami na najbardziej bajkowy strój świąteczny i kolejny występ Zespołu Batala.

Warto zaznaczyć, że tegoroczny Marsz Mikołajów to nie tylko świąteczna zabawa, ale również okazja do pomocy. W trakcie marszu zostanie przeprowadzona zbiórka (numer 2023/5057/OR) na rzecz Hospicjum dla dzieci w Opolu. Wolontariusze przygotowali mikołajowe naklejki i słodycze dla wszystkich ofiarodawców. Pamiętamy przy tym o motcie Stowarzyszenia „Opolska Pozytywka”: „Nakręć się pozytywnie i otwórz swoje serce”.

Marsz Mikołajów to wyjątkowe wydarzenie, na które serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i gości Opola!