Mężczyzna poszukiwany przez policję zatrzymany podczas kąpieli w niestrzeżonym akwenie

Mężczyzna poszukiwany przez policję zatrzymany podczas kąpieli w niestrzeżonym akwenie

Zdarzenie, które miało miejsce w jednym z niestrzeżonych akwenów powiatu krapkowickiego, doprowadziło do zatrzymania mężczyzny, poszukiwanego przez policję w celu odbycia wyroku więzienia. To dzięki czujności i odpowiedzialności jednego z lokalnych wędkarzy, który obawiając się o bezpieczeństwo mężczyzny, poinformował o nim służby policyjne, udało się go zatrzymać – takie informacje przekazało biuro prasowe Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach.

Poszukiwanym był 36-letni mężczyzna, skazany na karę pozbawienia wolności za różnego rodzaju przestępstwa związane z narkotykami. Co więcej, w momencie zatrzymania przy sobie posiadał znaczną ilość amfetaminy, liczącą kilkadziesiąt gramów.

Zgodnie z komunikatem policji, mężczyzna ten miał już na swoim koncie wcześniejsze wyroki za przestępstwa narkotykowe. Czeka go teraz odbycie wyznaczonej mu kary wynoszącej 1 rok i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto, za nowe przestępstwo związane z posiadaniem narkotyków, może mu grozić dodatkowo do 3 lat więzienia.