Młody złodziej skutera na drodze do kary mimo zwrotu kradzionego pojazdu

Młody złodziej skutera na drodze do kary mimo zwrotu kradzionego pojazdu

Pewien szesnastolatek z gminy Strzeleczki wpadł w sidła prawa po tym, jak ukradł skuter zaparkowany przed jednym z lokalnych domostw. Chociaż zdecydował się zwrócić zdobycz następnego dnia, nie uniknie odpowiedzialności karnej. Incydent miał miejsce kilka dni temu.

Dominik Wilczek, reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Krapkowicach, wyjaśnia, że postępowanie nastolatka po dokonaniu kradzieży może wpłynąć na wymiar kary, jaki zostanie mu przyznany przez sąd.

Na szczęście dla śledczych, całe zdarzenie zostało uchwycone na monitoringu. Analiza materiału zebranego z nagrania pozwoliła policjantom na ustalenie, że sprawcą przestępstwa może być jeden z sąsiadów pokrzywdzonego. Szybki ruch policyjny zaowocował już następnego dnia, kiedy to podejrzewany o kradzież 16-latek oddał skuter. Sam przyznaje, że nie jest pewien motywów swoich działań, ale decyduje się zwrócić skradziony pojazd.

Sprawa młodego przestępcy trafi teraz do wydziału dla nieletnich Sądu Rejonowego w Strzelcach Opolskich, gdzie zostanie poddana dalszej analizie.