Multirecydiwista z Podwzgórza Śląskiego w rękach prudnickiej policji: Zatrzymany po dziesięciu latach ucieczki przed prawem

Multirecydiwista z Podwzgórza Śląskiego w rękach prudnickiej policji: Zatrzymany po dziesięciu latach ucieczki przed prawem

Końcem 2022 roku, kryminalni z Prudnika zatrzymali 56-letniego mieszkańca regionu śląskiego, który od dekady skutecznie unikał konfrontacji z wymiarem sprawiedliwości. Znany jako multirecydiwista, mężczyzna miał na swoim koncie liczne przestępstwa majątkowe i był poszukiwany aż sześcioma listami gończymi.

Historia rozpoczęła się, gdy prudniccy funkcjonariusze otrzymali zawiadomienie o kradzieży samochodu osobowego marki Seat, który został skradziony z prywatnej posesji na terenie gminy Prudnik. Wartość skradzionego pojazdu wynosiła 35 tysięcy złotych. Po intensywnych poszukiwaniach, udanej akcji policyjnej udało się odzyskać skradziony pojazd w Gdańsku.

Rzecznik prasowy prudnickiej policji, Andrzej Spyrka, podkreślił, że podejrzany mężczyzna został umieszczony w areszcie. Policjanci kontynuowali jednak swoje dochodzenie. Jak się okazało, mężczyzna uciekł przed sprawiedliwością podczas przepustki z zakładu karnego, następnie skrywał się pod fałszywym nazwiskiem. Z ustaleń śledczych wynikało, że mężczyzna był odpowiedzialny za liczne kradzieże samochodów oraz włamań. Skradł także pieniądze i cenne przedmioty. W sumie odzyskano mienie o wartości ponad 160 tysięcy złotych.

Straty wynikające z przestępczej działalności zatrzymanego w czterech różnych województwach szacowane są na ponad 700 tysięcy złotych. Prudniccy śledczy postawili mu aż 36 zarzutów, a na poczet przyszłej kary zabezpieczono jego mienie o wartości przekraczającej 460 tysięcy złotych. Mężczyźnie, działającemu w warunkach recydywy, grozi teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności.