Nieodpowiedzialny kierowca z Krapkowic ponownie ukarany za nadmierną prędkość

Nieodpowiedzialny kierowca z Krapkowic ponownie ukarany za nadmierną prędkość

Na drogach powiatu prudnickiego doszło do zdarzenia, w którym miejsce znalazł się kierowca volkswagena, wykazujący wyraźne nieposzanowanie przepisów ruchu drogowego. Mężczyzna ten, poruszając się po terenie zabudowanym, osiągnął prędkość aż 125 km/h. Co więcej, nie był to pierwszy raz, gdy łamał on przepisy w taki sposób – wcześniej również został ukarany za przekroczenie dozwolonej prędkości. W konsekwencji tego incydentu, 29-letni mieszkaniec powiatu krapkowickiego został obarczony mandatem w kwocie 5 000 złotych oraz otrzymał 15 punktów karnych. Dodatkowo, na okres trzech miesięcy zostały mu odebrane uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

Całe zdarzenie miało miejsce w czwartek, 13 czerwca, nieco po godzinie 20:00, w miejscowości Rzepcze. Właśnie tam funkcjonariusze prudnickiej policji ruchu drogowego postanowili zatrzymać jadącego zbyt szybko volkswagena. Jak się okazało, kierujący tym samochodem mężczyzna, pomimo obowiązującego na tym obszarze ograniczenia do 50 km/h, poruszał się z prędkością wynoszącą 125 km/h.

29-letni kierowca, który okazał się być mieszkańcem powiatu krapkowickiego, już wcześniej miał na swoim koncie wykroczenia za przekroczenie dozwolonej prędkości. W efekcie tego incydentu, został ukarany mandatem w wysokości 5000 złotych oraz otrzymał 15 punktów karnych. Dodatkowo, na trzy miesiące stracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów.

W tym kontekście apelujemy o ostrożność na drogach. Przypominamy również, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Kierowca, który nie przestrzega limitów prędkości, stwarza zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu!