Nietrzeźwy kierowca z Ukrainy zatrzymany przed potencjalną katastrofą, dzięki wzorowej postawie obywatelskiej

Nietrzeźwy kierowca z Ukrainy zatrzymany przed potencjalną katastrofą, dzięki wzorowej postawie obywatelskiej

31-letni mężczyzna z Ukrainy zdecydował się na nieodpowiedzialne i zagrożone działanie, wsiadając za kółko swojego samochodu mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Jego destrukcyjna decyzja została jednak szybko zauważona przez świadka, który niezwłocznie zgłosił incydent policji. Funkcjonariusze natychmiast interweniowali i zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Teraz czeka go konfrontacja z zarzutami oraz potencjalne 3 lata pozbawienia wolności.

13 grudnia, pewien przechodzień zauważył, że kierowca mercedesa, który zaparkował na stacji benzynowej przy drodze krajowej nr 46, wykazywał symptomy nietrzeźwości. Ten sam mężczyzna, pomimo widocznego stanu upojenia alkoholowego, nabył kolejne alkoholowe trunki w sklepie na stacji. Świadek incydentu nie omieszkał reagować – poinformował o sytuacji odpowiednie służby. Policja z nyskiej komendy ruchu drogowego natychmiast wysłała patrol w celu interwencji.

Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, potwierdzili zgłoszenie – 31-letni obywatel Ukrainy faktycznie miał blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowcy zostało natychmiast zatrzymane prawo jazdy, a teraz musi on przygotować się na proces sądowy.

Świadkowi, który odpowiedzialnie zgłosił incydent, udało się zapobiec potencjalnemu wypadkowi. To zasługuje na uznanie i jest dowodem na to, jak ważna jest rola obywateli w eliminowaniu zagrożeń na drodze. Policjanci chcieliby wyrazić swoją wdzięczność za taką postawę, która przyczynia się do bezpieczeństwa ruchu drogowego.