Nocne zderzenie dwóch pojazdów w Kędzierzynie-Koźlu – brawura i alkohol prawdopodobnymi przyczynami

Nocne zderzenie dwóch pojazdów w Kędzierzynie-Koźlu – brawura i alkohol prawdopodobnymi przyczynami

Na drodze krajowej numer 40, na wysokości obwodnicy w Kędzierzynie-Koźlu, doszło do nocnej kolizji między dwoma samochodami osobowymi. Zdarzenie miało miejsce w sobotę, tuż przed północą. Początkowe ustalenia sugerują, że kierowca mógł wykazywać się nadmierną brawurą i być pod wpływem alkoholu, co mogło doprowadzić do tego nieszczęśliwego incydentu.

Jak donoszą służby pożarnicze z Kędzierzyna-Koźla, w obydwu pojazdach podróżowało razem trzy osoby. Niestety, jedna z nich doznała obrażeń i została przetransportowana przez Zespoły Ratownictwa Medycznego do najbliższego szpitala. Poszkodowanym okazał się być kierowca Fiat Panda.

Do kolizji doszło podczas próby wyprzedzania przez kierowcę Hondy, który uderzył w bok Fiata. Siła uderzenia była na tyle silna, że Fiat rozpoczął niekontrolowane obracanie się wokół własnej osi, popularnie nazywane „koziołkowaniem”.

Służby ratownicze z Kędzierzyna-Koźla podjęły natychmiastowe działania, które obejmowały zabezpieczenie miejsca wypadku, odłączenie akumulatorów w obu pojazdach oraz usunięcie resztek po kolizji z jezdni.