Nowe ustawienia ruchu drogowego w Opolu

Nowe ustawienia ruchu drogowego w Opolu

Miejski Zarząd Dróg w Opolu przekazuje, że nasze miasto stanie przed koniecznością adaptacji do nowych warunków ruchu drogowego w najbliższych dniach.

Pierwszy z planowanych przepisów dotyczy ulicy Krawieckiej, która ma zostać tymczasowo zamknięta dla ruchu od nadchodzącego poniedziałku (6.11). Nowy układ ruchu będzie obowiązywać do końca tygodnia, będąc koniecznym ze względu na prowadzone prace budowlane przyłącza ciepłowniczego. Pomimo tych zmian, okolice Małego Rynku pozostaną niezmienione pod względem komunikacji. Jedyną drogą dojazdu będzie Osmańczyka poprzez Staromiejską, natomiast wyjazd będzie możliwy jedynie poprzez Muzealną do Osmańczyka.

Kolejna zmiana zostanie wprowadzona od wtorku (7.11) do czwartku (9.11) na części obwodnicy północnej. Chodzi tutaj o odcinek w pobliżu przebudowywanego Polderu Żelazna (blisko Makro). W tym czasie budowane będą fundamenty dla słupów mobilnego zamknięcia wału polderowego. Prace będą przeprowadzane na pasach awaryjnych po obu stronach drogi, we wtorek i środę. Pierwszego dnia zostaną wprowadzone ograniczenia na pasie w kierunku autostrady, drugiego dnia w kierunku centrum miasta. Zmiany te zakończą się w czwartek wprowadzeniem ruchu wahadłowego na odcinku około 200 metrów z sygnalizacją świetlną. Pas w kierunku autostrady zostanie zablokowany na tym odcinku.