Odra Opole vs Górnik Łęczna – zapowiedź meczu na szczycie 1 ligi

Odra Opole vs Górnik Łęczna – zapowiedź meczu na szczycie 1 ligi

Runda jesienna bieżącego sezonu 1 ligi nabrała rozpędu. Po 13 kolejkach zdecydowanym liderem jest Odra Opole, która w 14 kolejce 4 listopada spotka się na swoim terenie z Górnikiem Łęczna, który z kolei zajmuje piąte miejsce przed tym meczem. Taka sytuacja w tabeli oraz dotychczasowe rozstrzygnięcia sprawiają, że mecz pomiędzy drużynami z Opolszczyzny i Lubelszczyzny zapowiada się na hit 14 kolejki 1 ligi.

Obydwie drużyny walczą o awans do Ekstraklasy i również obydwie już występowały na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Odra Opole spędziła 20 sezonów w najwyższym szczeblu rozgrywek, a w 1962 roku sięgnęli nawet po brąz Mistrzostw Polski, jednak ostatni raz w Ekstraklasie wystąpili w sezonie 1980/81, kibicie w Opolu czekają zatem już ponad 40 lat na udział drużyny z ich miasta w Ekstraklasie. Natomiast Górnik Łęczna spędził 8 sezonów w Ekstraklasie, a ostatni raz w sezonie 2021/22, a ich najwyższa lokata to siódme miejsce w sezonie 2004/05.

Dotychczasowe mecze Odra Opole – Górnik Łęczna

Ogółem rozegrano 7 spotkań pomiędzy Odrą Opole a Górnikiem Łęczna, w których Górnik zwyciężył 5-krotnie, 4 zwycięstwa odniosła Odra, a 3 razy mecze kończyły się remisem. Bilans bramek to 17:12 dla Odry Opole. Pierwszy raz drużyny te spotkały się dopiero w sezonie 1999/2000, a w pierwszej potyczce Górnik Łęczna wygrał u siebie z Odrą Opole 2:0, natomiast w rundzie rewanżowej w Opolu Odra pokonała Górnika 0:1.

W zakończonym sezonie 2022/23 w rundzie wiosennej 1 ligi Górnik Łęczna wygrał 0:1 nad Odrą w Opolu, natomiast w rundzie jesiennej drużyna z Łęcznej u siebie pokonała Odrę aż 4:1. W sezonie 2020/21 na wiosnę w maju padł remis 1:1 na stadionie w Łęcznej, takim samym rezultatem zakończył się mecz w listopadzie rundzie jesiennej. W listopadzie 2017 roku wygrała Odra 0:3 na wyjeździe. W lipcu 2017 roku w Opolu wygrała 3:0 Odra Opole.

Ostanie mecze Odry Opole i Górnika Łęczna i sytuacja w tabeli 1 ligi

Odra Opole wygrała 22 września na wyjeździe z Miedzią Legnica 1:2. Już 26 września w Opolu Odra przegrała z ekstraklasową Stalą Mielec 1:2 i odpadła z tych rozgrywek. 30 września Odra Opole wygrała 1:0 z GKS-em Katowice. 6 października Odra bezbramkowo zremisowała z Chrobrym w Głogowie. 22 października Odra Opole pokonała 2:1 u siebie Niecieczę, natomiast 29 października w Lublinie Odra przegrała z tamtejszym Motorem 2:0. Po 13 kolejkach Odra Opole jest liderem 1 ligi z dorobkiem 27 punktów i przewagą 4 punktów nad GKS-em Tychy.

Drużyna Górnika Łęczna 22 września zremisowała 1:1 w Bielsku-Białej z Podbeskidziem. 27 września odbył się mecz pierwszej rundy Pucharu Polski, który drużna z Lubelszczyzny przegrała 3:4 w Łęcznej. 6 października Górnik Łęczna zremisował 1:1 w Gdańsku z Lechią, z kolei 22 październiku u siebie w takim samym stosunku zremisował z GKS-em Katowice. Natomiast w ostatnim meczu na wyjeździe w Niecieczy Górnik Łęczna odniósł bolesną porażkę 3:0. Po 13 rozegranych meczach Górnik Łęczna zajmuje piąte miejsce w 1 lidze, ma na swoim koncie 22 punkty, należy jednak zaznaczyć, że różnice punków w czołówce 1 ligi są stosunkowo niewielkie i każdy wynik może przynieść roszady w lidze.

Mecz  Odra Opole – Górnik Łęczna możesz obstawiać w Betcris!

Mecze 1 ligi, Ekstraklasy, Pucharu Polski można obstawiać w Betcris – koniecznie odwiedź stronę tego legalnego polskiego bukmachera, który umożliwia typowanie wyników online. Możesz również skorzystać intuicyjnej aplikacji mobilnej. W Betcris możesz też obstawiać mecze lig w Europie – zarówno tych najsilniejszych Top5, jak i innych. Na naszej platformie dostępne jest też obstawianie wyników europejskich pucharów, meczów reprezentacji. Można również obstawiać rywalizację w innych popularnych dyscyplinach sportowych, jak np. koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, hokej, rugby, tenis, boks, MMA, Formuła 1, skoki narciarskie i dużo więcej. Zakłady bukmacherskie Betcris to także atrakcyjne promocje i bonusy bukmacherskie.