Opolskie Dni Seniora: Od królewskich obchodów do kulturalnych atrakcji

Opolskie Dni Seniora: Od królewskich obchodów do kulturalnych atrakcji

Podczas tegorocznych Opolskich Dni Seniora, które odbędą się od 20 do 24 maja, seniorzy będą mogli uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach. Szeroki wachlarz atrakcji obejmie zarówno prezentacje artystyczne, zajęcia sportowe, grę miejską, jak i elegancki bal. Całość rozpocznie się na Rynku symbolicznym przekazaniem kluczy do bram miasta przez prezydenta. Przez cały tydzień w mieście będzie panowała atmosfera królewska.

Opolskie Dni Seniora to coroczne wydarzenie o długiej tradycji, które stale rośnie i prezentuje coraz ciekawsze atrakcje. Każda edycja wydarzenia ma swoje unikalne hasło przewodnie, które stanowi centralny punkt całego programu. Tegoroczny program obiecuje być wyjątkowo bogaty, z królewskim charakterem.

Uroczyste koronacje Króla i Królowej Dni Seniora

Obchody rozpoczną się w poniedziałek 20 maja, od uroczystej mszy świętej dla seniorów. Po mszy ruszy kolorowy korowód, który zakończy się pod opolskim ratuszem. Wówczas seniorzy otrzymają symboliczny klucz do miasta od prezydenta, co oznacza oficjalne rozpoczęcie świętowania. Kolejnym punktem będzie koronacja Króla i Królowej Dni Seniora. Wszystkie domy dziennego pobytu i kluby seniora przemienią się w księstwa, które będą miały swoje unikalne nazwy i stroje w barwach królewskich, zaprojektowane przez samych seniorów. Całość zostanie uświetniona wspólnym dworskim tańcem na Rynku.

Ekscytująca gra miejska i królewski bal

Wtorek 21 maja to dzień zarezerwowany na królewski bal dla ponad 350 – 400 osób w Zajeździe u Dziadka w Opolu, który zostanie przekształcony w królewski dwór. Trzeci dzień obchodów upłynie pod znakiem gry miejskiej w towarzystwie rycerzy, podczas której seniorzy odwiedzą wszystkie opolskie wieże. W grze miejskiej drużyny będą rywalizować o jak największą ilość złotych dukatów, realizując różne zadania, takie jak uwolnienie księżniczki czy znalezienie Białej Damy. Dzień zakończy się biesiadą rycerską pod Wieżą Piastowską, gdzie uczestnicy będą mogli skosztować dworskiego piwa.

Zwiedzanie Stadionu Opolskiego i seans filmowy

Środa 23 maja to dzień poświęcony sportowi. Wszyscy zainteresowani seniorzy będą mieli okazję zwiedzić Stadion Opolski. Wieczorem Kino Helios przygotuje specjalną projekcję filmu „Jasminum”, kręconego na Zamku w Niemodlinie, gdzie 24 maja odbędzie się zakończenie festiwalu, pełne królewskiej atmosfery, z degustacją lokalnych specjałów, takich jak zupa rybna z pulpetami z karpia.