Wypadek na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia – osobówka zderzyła się z barierką energochłonną, jedna osoba ranna

Wypadek na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia – osobówka zderzyła się z barierką energochłonną, jedna osoba ranna

Rankiem 19 maja na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Samochód osobowy uderzył z dużą siłą w barierki energochłonne. Z powodu tego zdarzenia, jedna osoba została poszkodowana.

Konkretnie, do incydentu doszło o godzinie 17:04 na oznakowanym kilometrze 263,9 autostrady A4 prowadzącej do Wrocławia. Na miejsce niebezpiecznego zdarzenia natychmiast wezwano dwa zespoły ratownicze z JRG ze Strzelców Opolskich oraz dodatkowe jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z miejscowości Wysoka i Leśnica. Po dotarciu na miejsce, służby ratunkowe stwierdziły, że pojazd osobowy niespodziewanie uderzył w energochłonną barierkę. Kierujący pojazdem mężczyzna na szczęście nie wymagał medycznej interwencji, jednak pasażerka będąca w zaawansowanej ciąży odniosła obrażenia i została natychmiast przetransportowana do najbliższego szpitala.

Działania strażaków na miejscu zdarzenia polegały przede wszystkim na zabezpieczeniu terenu wypadku, udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie oraz odłączeniu akumulatora w rozbitym pojeździe. Z uwagi na prowadzoną akcję ratowniczą, ruch na autostradzie został chwilowo całkowicie zablokowany.

W związku z tym niefortunnym wypadkiem, służby ratunkowe apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy, a zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych. Równie ważne jest regularne sprawdzanie stanu technicznego naszych pojazdów. Strażacy przypominają także o konieczności tworzenia tzw. korytarza życia, co znacznie ułatwia i przyspiesza dotarcie służb ratunkowych na miejsce zdarzenia.