Opolskie Stowarzyszenie Rowerowe Piasta świętuje dekadę działalności z wyjątkowym przejazdem

Opolskie Stowarzyszenie Rowerowe Piasta świętuje dekadę działalności z wyjątkowym przejazdem

Rozpoczynając drugą dekadę istnienia, Stowarzyszenie Rowerowe Piasta ma zamiar uczcić swój dziesięciolecie w charakterystyczny dla siebie sposób. W dniu 22 marca, symbolizującym drugi dzień nadejścia wiosny, członkowie i sympatycy stowarzyszenia przemierzą na dwóch kółkach ulice Opola.

Planowany start to godzina 18:00, a miejscem zgromadzenia rowerzystów jest plac Wolności przy Pomniku Bojownikom o Polskość Śląska Opolskiego. Jak podkreślił Piotr Oliwa, prezes Stowarzyszenia Rowerowego Piasta, przez ostatnie dziesięć lat udało im się zorganizować blisko 70 takich wydarzeń, a ten marcowy przejazd ma symbolicznie pożegnać zimę.

Następne tego typu wydarzenie planowane jest na wrzesień w ramach obchodów Dnia Bez Samochodu. Rowerzyści poruszają się zazwyczaj z prędkością ok. 10-12 km/h, a cała trasa przejazdu wynosi 10 km.

Każda edycja przejazdu stara się urozmaicić trasę, tak aby uczestnicy mogli zobaczyć różne zakątki Opola. Udział w wydarzeniu jest otwarty dla wszystkich i całkowicie darmowy, z zachętą do korzystania z jednoosobowego transportu publicznego.

Ze względu na przesunięcie terminu ze względu na kończące się w marcu święta, organizatorzy przypominają o konieczności odpowiedniego oświetlenia swojego pojazdu. Trasa przejazdu obejmuje ulice: Krakowska (Pomnik Nike), plac Wolności, Piastowska, Most Piastowski, plac Piłsudskiego, Spychalskiego, Niemodlińska, Nysy Łużyckiej, plac Konstytucji 3 Maja, Luboszycka, Chabrów, Okulickiego, Sosnkowskiego, Rataja, Oleska, Bohaterów Monte Casino, Katowicka, Ozimska, Plebiscytowa, 1 Maja, Reymonta i powrót na Krakowską.