Otwarcie sezonu wiosennego w tężni "Malinka – Zdrój" już w najbliższy piątek

Otwarcie sezonu wiosennego w tężni "Malinka – Zdrój" już w najbliższy piątek

Tężnia „Malinka – Zdrój” jest już gotowa do rozpoczęcia sezonu wiosennych „kąpieli solankowych”. Przy sprzyjającej, wiosennej pogodzie, mieszkańcy mogą spodziewać się pierwszych inhalacji już w najbliższy weekend. Oficjalne otwarcie tężni nastąpi w piątek, 29 marca.

Popularna miejscowość zdrowotna cieszyła się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Opola, jak i przyjezdnych turystów, którzy odwiedzali tężnię przez siedem miesięcy. Miłośnicy inhalacji korzystali z dobrodziejstwa tężni od wczesnych godzin porannych aż do późnego wieczora. Swoją radość i zadowolenie z korzystania z tężni wyrażali nie tylko w mediach społecznościowych, ale również za pomocą recenzji na Google.

Opolskie inhalatorium posiada średnią ocen 4,9 na 5, co jest wynikiem lepszym niż dla słynnej tężni w Ciechocinku. Oceny te zostały wystawione na podstawie aż 276 opinii użytkowników:

„To jest fantastyczne miejsce do rekreacji i dbania o swoje zdrowie. Tężnia solankowa generuje odpowiednie stężenie mgły solnej, która ma korzystny wpływ na drogi oddechowe. Wokół tężni znajdują się ławki do siedzenia. Warto tu przyjść, skorzystać z inhalacji i oddychać powietrzem naszpikowanym solą. Wykonanie tężni oceniam na piątkę”,

„Sama tężnia jest interesująca i estetycznie wykonana. Jest coś hipnotyzującego w kroplach, które spływają z gałęzi, a zapach morskiej bryzy i soli to dość przyjemne uczucie. Miejsce zostało dobrze zagospodarowane, jest plac zabaw dla dzieci, leżaki, ławki. Szkoda tylko, że nie przewidziano tak dużego zainteresowania i jest tylko jedna toaleta, która niestety jest nieczynna. Tuż obok tężni znajduje się park edukacyjno-sensoryczny, który również stanowi atrakcyjne miejsce dla dzieci i dorosłych”.