Pijany kierowca z Opolszczyzny na drodze: przekonywał policję, że jest trzeźwy

Pijany kierowca z Opolszczyzny na drodze: przekonywał policję, że jest trzeźwy

41-letni mężczyzna z Opolszczyzny, za kierownicą volkswagena, poruszał się swobodnie po obu stronach jezdni, co wskazywało na możliwość jego niepełnej trzeźwości. Policja z Krapkowic natychmiast go zatrzymała i wykazało się, że był kompletnie pijany – w jego ciele stwierdzono ponad 3 promile alkoholu.

Funkcjonariusze zauważyli nietypowe zachowanie kierowcy na ulicach Krapkowic w niedzielę, 02 czerwca, około godziny 3:00 nad ranem. Wyraźne wahania toru jazdy pojazdu spowodowane były najprawdopodobniej konsumpcją alkoholu przez kierującego nim mężczyznę.

– Zdecydowaliśmy się na natychmiastową kontrolę pojazdu. Kiedy podejrzewani kierowca wysiadł z samochodu, był wyraźnie nietrzeźwy: miał trudności z mówieniem i utrzymaniem równowagi – opowiada sierżant sztabowy Dominik Wilczek z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach. Przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło, że 41-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mimo to, mężczyzna uparcie twierdził, że nie pił i zamierza kontynuować jazdę do celu oddalonego o 20 kilometrów.

Policyjna interwencja skończyła się zakazem dalszej jazdy dla pijanego kierowcy. Stracił on prawo jazdy i musi liczyć się z konsekwencjami w postaci konfiskaty samochodu. Grozi mu też do dwóch lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz okazała grzywna.