Podejrzany przekręt na pracownika banku: Zatrzymana 20-letnia Ukrainka

Podejrzany przekręt na pracownika banku: Zatrzymana 20-letnia Ukrainka

Na terenie Białej Podlaskiej, dzięki współpracy opolskich kryminalnych z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, doszło do zatrzymania 20-letniej obywatelki Ukrainy. Kobieta jest podejrzana o udział w oszustwie, którego ofiarą padł 35-letni mieszkaniec powiatu opolskiego. Jak informuje aspirant Katarzyna Bigos – oficer prasowy KPP Opole Lubelskie, zarzut, jaki usłyszała młoda kobieta, dotyczył oszustwa dokonanego wspólnie z innymi osobami, które pozwoliło jej na wyłudzenie ponad 30 tysięcy złotych od poszkodowanego.

Wszystko zaczęło się, gdy 35-latek odebrał telefon od osoby, która przedstawiła się jako pracownik banku. Twierdziła ona, że doszło do włamania na rachunek bankowy mężczyzny. W rezultacie tego rzekomego włamania, mężczyzna został namówiony do przelewu ponad 30 tysięcy złotych na nowe konto, które podała mu „bankierka”. Celem operacji miało być zabezpieczenie środków przed ich utratą. Potem miał czekać na zmianę numeru rachunku w panelu klienta banku.

W pewnym momencie 35-letni mieszkaniec powiatu opolskiego zdał sobie sprawę z nieprawidłowości w całej sytuacji. Jak przekazuje aspirant Bigos, to właśnie zgromadzone przez niego informacje umożliwiły policjantom namierzenie i zatrzymanie 20-letniej obywatelki Ukrainy.