Zderzenie radiowozu z samochodem osobowym w Opolu – mandat dla policjanta

Zderzenie radiowozu z samochodem osobowym w Opolu – mandat dla policjanta

Na skrzyżowaniu ulic Oleskiej i Chabrów w Opolu, doszło do kolizji między radiowozem a pojazdem osobowym. Jak wynika z informacji przekazanych przez podkomisarza Dariusza Światczaka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu, nie było poszkodowanych, ale kierujący radiowozem otrzymał mandat za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Strażacy z PSP w Opolu zostali powiadomieni o zdarzeniu o godz. 8:21. Według młodszego kapitana Łukasza Nowaka, interweniujący na miejscu strażacy potwierdzili, że doszło do zderzenia radiowozu z pojazdem osobowym. Łącznie, jak poinformował, w całym incydencie brały udział trzy osoby.

Mimo wcześniejszych doniesień o jednym poszkodowanym, później podkom. Dariusz Światczak zapewnił, że nikt nie odniósł obrażeń. Zdarzenie zostało więc zakwalifikowane jako kolizja.

Ze względu na niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej, kierujący radiowozem został ukarany mandatem w wysokości 1,5 tys. zł. Siła uderzenia była na tyle duża, że pojazd policji przewrócił się na bok i zniszczył słup sygnalizacji świetlnej znajdujący się przy przejściu dla pieszych.