Podwójne przestępstwo w Opolu: kradzieże i posiadanie marihuany. Dwóch mężczyzn za kratkami

Podwójne przestępstwo w Opolu: kradzieże i posiadanie marihuany. Dwóch mężczyzn za kratkami

W wyniku działań opolskiej policji, dwóch mężczyzn – 31-letni i 45-letni, zostało zatrzymanych na gorącym uczynku. Funkcjonariusze podejrzewali ich o przestępstwa kryminalne, a ich podejrzenia potwierdziły się, kiedy obaj mężczyźni zareagowali nienaturalnie na widok mundurowych. Dodatkowo, policjanci wyczuwający charakterystyczny zapach marihuany w pobliżu zatrzymanych, ustalili, że mają do czynienia z osobami powiązanymi z narkotykami. Jak poinformował młodszy aspirant Przemysław Kędzior, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu, funkcjonariusze podczas przeszukania znaleźli przy podejrzanych porcje narkotyków.

Ale to nie koniec odkryć. W mieszkaniu jednego z zatrzymanych ówczesnych sprawców, policja natknęła się na kolejne porcje narkotyków ukryte w różnych miejscach – skrzynkach, wiadrach i workach. Analiza narkotesterem wykazała, że są to substancje psychoaktywne – marihuana. Co więcej, na miejscu odnaleziono również przedmioty, które wydawały się być kradzione. Były to między innymi rowery – cztery sztuki o łącznej wartości około 20 000 złotych i biżuteria – informuje młodszy aspirant Kędzior.

Obaj sprawcy trafili do aresztu, gdzie poczekają na proces. Zostaną oskarżeni o posiadanie 9,5 kilograma narkotyków oraz kradzieże. Jeżeli zostaną uznani za winnych, mogą spędzić nawet do 10 lat w więzieniu. Skradzione towary, zgodnie z informacjami przekazanymi przez policję, pochodziły nie tylko z terenu powiatu opolskiego, ale także spoza regionu.