Pogotowie przemysłowe w Kędzierzynie-Koźlu. Wyciek duszącego gazu w fabryce, trwa akcja ratownicza

Pogotowie przemysłowe w Kędzierzynie-Koźlu. Wyciek duszącego gazu w fabryce, trwa akcja ratownicza

W Kędzierzynie-Koźlu doszło do sytuacji awaryjnej w jednym z miejscowych zakładów przemysłowych. Tuz po piątej rano zaobserwowano tam niebezpieczne rozszczelnienie instalacji, z której zaczął ulatniać się duszący gaz.

Reakcja służb ratunkowych była natychmiastowa – na miejsce skierowano 12 zespołów straży pożarnej, w tym specjalistyczną grupę dedykowaną do działań ratownictwa chemiczno-ekologicznego. Z terenu zakładu ewakuowano trzy osoby, jednak na szczęście nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu poinformował, że rozszczelnienie zostało szybko usunięte i zagrożenie wydostaniem się gazu zostało zażegnane.

Jednakże, mimo udanej interwencji, akcja ratownicza na miejscu nadal trwa. Służby starają się ustalić rodzaj substancji, która uwalniała się z uszkodzonej instalacji. Dyspozytor straży pożarnej zapewnił, że incydent nie stanowił zagrożenia dla mieszkańców okolicznych domów.

AKTUALIZACJA – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu informuje: od godziny 5:15 trwają czynności związane z sytuacją awaryjną w jednym z zakładów zlokalizowanych w Blachowni. Mając na uwadze bezpieczeństwo prowadzonych działań, podjęto decyzję o tymczasowym zamknięciu drogi dojazdowej do zakładów Blachownia. Na miejscu pracują strażacy specjaliści od chemii z SGRChem „Kędzierzyn-Koźle”. Obecnie w akcji uczestniczy 30 strażaków.