Ponowne ujawnienie nielegalnej działalności gier hazardowych przez Opolską KAS

Ponowne ujawnienie nielegalnej działalności gier hazardowych przez Opolską KAS

Opolska filia Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) raz jeszcze odkryła salon gier działający bez zgodności z prawem. Mieścił się on na obszarze powiatu brzeskiego. Co więcej, w omawianym lokalu zatrzymano dwóch poszukiwanych przez organy ścigania mężczyzn, którzy mieli do odbycia karę pozbawienia wolności. Zarówno Opolski Urząd Celno-Skarbowy jak i Komenda Powiatowa Policji w Brzegu przystąpiły do stawiania zarzutów i prowadzenia postępowań karnych.

Ten niecodzienny incydent miał miejsce 10 czerwca 2024 roku, gdy funkcjonariusze KAS podjęli decyzję o likwidacji kolejnego punktu prowadzącego nielegalne działania związane z hazardem na terenie powiatu brzeskiego. Akcję kontrolną przeprowadzono we współpracy z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Podczas kontroli ujawniono, że w salonie przebywali dwaj mężczyźni, których policja poszukiwała celem wykonania wyroku pozbawienia wolności. Jeden z nich został skazany na karę 9-miesięcznego pobytu w zakładzie karnym za kradzieże, natomiast drugi na karę 30-dniowego pozbawienia wolności z powodu niezapłaconych grzywien.

W trakcie kontroli Krajowa Administracja Skarbowa zabezpieczyła dwa automaty do gier oraz gotówkę w kwocie 740 zł. Owa suma pieniężna składała się z wygranej dla graczy oraz pieniędzy znalezionych w automatach do gier. W celu stwierdzenia, czy automaty były używane do celów hazardowych, przeprowadzono eksperyment procesowy, który potwierdził takie właśnie przypuszczenia. Jeden z mężczyzn został oskarżony o prowadzenie nielegalnej działalności hazardowej. Opolski Urząd Celno-Skarbowy w Opolu rozpoczął postępowania karne skarbowe oraz administracyjne.

Warto przypomnieć, że za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi surowa kara – grzywna, pozbawienie wolności do lat 3, a nawet obie te kary naraz.