Poranny wypadek samochodu dostawczego w Jasieniu 14 marca 2024 r. – kierowca o własnych siłach opuścił pojazd

Poranny wypadek samochodu dostawczego w Jasieniu 14 marca 2024 r. – kierowca o własnych siłach opuścił pojazd

Dzień 14 marca 2024 roku rozpoczął się od nieprzyjemnych wiadomości dla miejscowości Jasienie. Już o godzinie 7:00 doszło tam do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczył samochód dostawczy.

Bez zwłoki, na miejsce wypadku skierowane zostały odpowiednie służby ratownicze. Wśród nich znalazły się zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kluczborku oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Jasienia. Nie zabrakło także zespołu ratownictwa medycznego i funkcjonariuszy policji. Po dotarciu służb na miejsce okazało się, że pojazd dostawczy utrudnia ruch na jezdni.

Na szczęście, jeszcze przed nadejściem ratowników, z uszkodzonego samochodu wydostał się jego kierujący. Mężczyzna uniknął poważniejszych obrażeń. Dopóki nie przybyli medycy, to strażacy udzielili mu pierwszej pomocy. Ratownicy medyczni, po przeprowadzeniu dokładnego badania mężczyzny, ustalili, że może on pozostać na miejscu incydentu.

Chcielibyśmy skierować apel do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w trudnych warunkach pogodowych lub na odcinkach drogi, które są znanymi miejscami nieprzewidzianych zdarzeń drogowych.