Potworna tragedia na drodze krajowej nr 45 – zderzenie samochodu z drzewem kończy się śmiercią kierowcy

Potworna tragedia na drodze krajowej nr 45 – zderzenie samochodu z drzewem kończy się śmiercią kierowcy

W małej miejscowości Trzebiszyn, położonej nieopodal Kluczborka, doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego. Życie stracił kierowca, który nie zdołał opanować pojazdu i uderzył nim w drzewo przy drodze krajowej numer 45.

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w poniedziałek, 8 stycznia, krótko przed godziną 17:00. To właśnie wtedy do odpowiednich służb wpłynęło zgłoszenie o wypadku, który miał miejsce na jednej z głównych arterii komunikacyjnych Trzebiszyna. Zderzenie samochodu dostawczego z drzewem spowodowało konieczność udzielenia pomocy aż trzem osobom.

Natychmiast po otrzymaniu informacji o tragicznym wypadku, wezwano na miejsce kilka jednostek straży pożarnej. Do akcji wkroczyli strażacy z JRG Kluczbork oraz OSP Chudoba i OSP Laskowice. Na miejsce dotarł również zespół ratownictwa medycznego i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zabezpieczeniem miejsca zdarzenia zajęła się również policja.

Niestety, mimo natychmiastowej reakcji służb ratowniczych, nie udało się uratować życia kierowcy – 38-latka zmarł na miejscu. Dwie pozostałe osoby zostały natychmiast przewiezione do szpitali w Oleśnie i Opolu. Policja z Kluczborka, działając pod nadzorem prokuratora, wszczęła śledztwo mające na celu wyjaśnienie przyczyn tego tragicznego wypadku.