Prace remontowe na moście Zamkowym w Opolu: ratusz czeka na kompletną dokumentację

Prace remontowe na moście Zamkowym w Opolu: ratusz czeka na kompletną dokumentację

Opolski most Zamkowy od dawna jest źródłem problemów dla lokalnych kierowców. Niezależnie od pory roku, pojawiają się na nim regularne pęknięcia, które są szczególnie problematyczne zimą. Dlatego też ratusz jest w trakcie przygotowywania pełnej dokumentacji, która umożliwi przystąpienie do prac remontowych.

Rzecznik prasowy miejskiego ratusza podkreśla, że obecnie skupiają się na tworzeniu kompleksowej dokumentacji remontowej. Dokumentacja ta jest tworzona zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków. W międzyczasie, nowe ubytki w nawierzchni asfaltowej mostu stanowią dodatkowe zadanie dla opolskich kierowców.

W przeszłości, pomysł rozbudowy Mostu Zamkowego został rozważany przez miejskie władze. Celem było umożliwienie przejazdu autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Niestety, ten plan został zablokowany przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Po przeprowadzeniu gruntownych prac remontowych mostu, zmieni się nie tylko jego stan techniczny ale także estetyka – most przestanie być żółty i powróci do swojego historycznego koloru zielonego lub grafitowego.

Do czasu zakończenia remontu, rekomendowane jest przejeżdżanie przez przeprawę z dodatkową ostrożnością.