Przebudowy drogowe w Opolu – punkty krytyczne dla kierowców

Przebudowy drogowe w Opolu – punkty krytyczne dla kierowców

Prowadzący pojazdy powinni przygotować się na wydłużający się czas podróży, jako że na terenie stolicy regionu przeprowadzane są prace remontowe i przebudowa infrastruktury drogowej w wielu obszarach.

W dniach od poniedziałku do piątku, z powodu prac związanych z realizacją projektu budowy węzła ciepłowniczego, zamknięta dla ruchu będzie ulica Krawiecka przy Małym Rynku. Dojazd do tego miejsca jest możliwy poprzez ulicę Osmańczyka i Staromiejską, natomiast wyjazd – poprzez ulicę Muzealną prowadzącą do ulicy Osmańczyka.

Dzisiaj, na budowie prawoskrętu na ulicy 1 Maja (odcinek pomiędzy ulicami Krakowską a Kołłątaja), przewidziane są prace polegające na układaniu górnej warstwy asfaltu. Od porannych godzin aż do czasu popołudniowego, ruch będzie odbywał się wahadłowo.

W dniach od wtorku do czwartku, kierowcy muszą liczyć się z komplikacjami na obwodnicy północnej Opola, w pobliżu sklepu Makro. Wtorek i środa przyniosą zwężenie pasów ruchu, a w czwartek wprowadzony zostanie ruch wahadłowy z sygnalizacją świetlną. Dodatkowo, zamknięty zostanie pas prowadzący w kierunku autostrady.