Seria kradzieży drogich perfum zakończona aresztowaniem 28-latka

Seria kradzieży drogich perfum zakończona aresztowaniem 28-latka

Podczas śledztwa prowadzonego przez funkcjonariuszy II Komisariatu Policji w Opolu, udało się ustalić tożsamość oraz zatrzymać mężczyznę, którego podejrzewano o serię kradzieży w drogeriach. Okazało się, że 28-letni recydywista działał na terenie czterech województw – opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego oraz zachodniopomorskiego. Wycena strat zgłoszonych przez poszkodowanych przekraczała 23 000 złotych. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy decyzją sądu, a grozi mu kara do siedmiu lat pozbawienia wolności.

13 lutego tego roku doszło do zatrzymania 28-letniego mężczyzny przez policjantów z II Komisariatu Policji w Opolu. Był on podejrzany o wielokrotne kradzieże kosmetyków z różnych drogerii. Śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy wykazało, że mężczyzna od marca 2023 r. do lutego 2024 r. regularnie kraść perfumy z drogerii umiejscowionych na terenie Opolszczyzny oraz województw: śląskiego, dolnośląskiego i zachodniopomorskiego.

Poszkodowani sklepy oszacowały swoje straty na sumę przekraczającą 23 000 złotych. Sprawca kradł przede wszystkim kosztowne perfumy znanych marek, ale w jednym przypadku ukradł także gotówkę. Zdarzenie to miało miejsce w jednym z opolskich lokali gastronomicznych.

Silne dowody oraz zeznania świadków i poszkodowanych pozwoliły przedstawić mężczyźnie siedem zarzutów kradzieży. 28-latek przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Na wniosek policjantów i prokuratury, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres trzech miesięcy. Ponieważ działał on w warunkach recydywy, grozi mu kara do siedmiu lat więzienia. Śledczy podkreślają, że sprawa jest nadal rozwojowa i możliwe jest postawienie dodatkowych zarzutów.