Złodziej samochodów z Dobrzenia Wielkiego ponownie w rękach policji: grozi mu do 15 lat więzienia

Złodziej samochodów z Dobrzenia Wielkiego ponownie w rękach policji: grozi mu do 15 lat więzienia

W miejscowości Dobrzenie Wielki doszło do zatrzymania mężczyzny podejrzewanego o kradzież pojazdu. Policjanci ujęli go, gdy próbował rozbić na części skradzioną Skodę osobową, którą wcześniej wywiózł przy pomocy wypożyczonej lawety. Jak się okazało, nie był to pierwszy raz, gdy 50-latek miał na koncie tego typu przestępstwo. Teraz może mu grozić nawet 15 lat pozbawienia wolności.

11 lutego służby policyjne z Dobrzenia Wielkiego otrzymały informację o kradzieży auta, do której doszło w jednej z miejscowości w obrębie gminy Murów. Po dotarciu na miejsce zdarzenia, funkcjonariusze ustalili, że złodziej najprawdopodobniej wykorzystał lawetę do przewiezienia skradzionego pojazdu. Zebrali oni dowody oraz przeprowadzili rozmowy ze świadkami incydentu.

Dzięki dynamicznemu działaniu policjantów, już następnego dnia udało im się ustalić miejsce pobytu podejrzanego. 50-letni mężczyzna został zatrzymany na terenie jednej z miejscowości w powiecie brzeskim. Na miejscu, funkcjonariusze odnaleźli skradzioną Skodę, która była już w trakcie rozbierania na części.

Podczas dalszego śledztwa wyszło na jaw, że mężczyzna był wcześniej karany za podobne przestępstwa, co oznacza, że działał w warunkach recydywy. 50-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz zniszczenia mienia. Teraz, za swoje działania stanie przed sądem, a za popełnione przestępstwa może mu grozić kara do 15 lat pozbawienia wolności.