Sprawnie przeprowadzone poszukiwania zaginionego 37-latka z Zdzieszowic zakończone sukcesem

Sprawnie przeprowadzone poszukiwania zaginionego 37-latka z Zdzieszowic zakończone sukcesem

Protokoły policyjne odnotowały przykład szybkiego i skutecznego działania funkcjonariuszy w poszukiwaniu 37-letniego mężczyzny, mieszkańca Zdzieszowic. Sprawa dotyczyła osobnika, który wyjechał do pracy do Austrii, lecz nie wrócił do kraju pomimo prośby skierowanej do matki o wsparcie finansowe na powrót. Informacje o jego losie po wejściu do pociągu zniknęły, co spowodowało niepokój rodziny. Ostatecznie, dzięki efektywnym działaniom organów ścigania, zaginiony został odnaleziony w innym państwie.

Komendantura policji w Zdzieszowicach otrzymała zgłoszenie od zaniepokojonej 73-letniej matki 37-latka w grudniu ubiegłego roku. Kobieta straciła kontakt z synem przebywającym na emigracji zarobkowej w Austrii. Mężczyzna miał plan powrotu do kraju, na co poprosił matkę o wsparcie finansowe. Jedyną informacją, jaką posiadała matka, było to, że jej syn wsiadł do pociągu – to było ostatnie wiadome miejsce jego pobytu.

Na wieść o zniknięciu mężczyzny, policjanci ze Zdzieszowic natychmiast przystąpili do działań mających na celu odnalezienie go. Zaangażowano w to instytucje różnych krajów, które mógł przejechać zaginiony, a także Biuro Współpracy Międzynarodowej. Dzięki sprawnie przeprowadzonej operacji poszukiwawczej, 37-latek został zlokalizowany w Bratysławie.

Słowacki konsulat potwierdził fakt przebywania mężczyzny na terytorium Słowacji. Informacja ta natychmiast została przekazana rodzinie zaginionego. Na szczęście, mężczyzna bezpiecznie powrócił już do Polski.