Ciężarówka z lawetą zderzyła się z barierami na drodze S11 w powiecie oleskim

Ciężarówka z lawetą zderzyła się z barierami na drodze S11 w powiecie oleskim

Na drodze krajowej S11 doszło do kolizji, w której uczestniczył samochód ciężarowy. Zdarzenie miało miejsce na terenie powiatu oleskiego, a warunki na drodze były wyjątkowo trudne. Droga pokryta była błotem pośniegowym, a momentami obecny był również lód.

W poniedziałek, 8 stycznia, o godzinie 7 rano, do służb ratowniczych w Olesnie wpłynęła informacja o incydencie drogowym w okolicach Świerczowa. Zgłoszenie do centrali wpadło z informacją, że ciężarówka przewożąca samochody na swojej lawecie straciła panowanie nad pojazdem, zjechała z jezdni i uderzyła w bariery przydrożne.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano jednostki straży pożarnej oraz patrol policji. Na szczęście, pomimo groźnie wyglądającej sytuacji, nikt nie odniósł obrażeń. Jeden pas ruchu w kierunku miasta Olesno musiał jednak zostać chwilowo zablokowany z powodu prowadzonych działań ratowniczych.

Warunki drogowe były tego dnia wyjątkowo trudne. W całej Polsce prognozy pogody na ten poniedziałek przewidywały ekstremalnie niskie temperatury. O godzinie 6 rano najzimniej było w Kętrzynie, gdzie termometry pokazały -20,1 stopni Celsjusza. Suwałki nie były zbyt daleko za Kętrzynem, z wynikiem -19,7 stopnia Celsjusza. Temperatura najwyższa została odnotowana w Kołobrzegu, wynosiła tam -2,9 stopnia Celsjusza, podobna sytuacja miała miejsce w Opolu, gdzie temperatura wynosiła -3 stopnie Celsjusza. Mimo to, wszystkim podróżującym zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.