Tragiczne zdarzenie na drodze: kolizja dwóch pojazdów na obwodnicy Opola

Tragiczne zdarzenie na drodze: kolizja dwóch pojazdów na obwodnicy Opola

Wieczorem 16 września, dokładnie o godzinie 19:20, do centrali ratunkowej w Opolu napłynęła wiadomość o zdarzeniu drogowym. Dwóm samochodom nie udało się uniknąć kolizji na obwodnicy tego miasta, na trasie łączącej drogi krajowe DK45, DK46 i DK94. Zgłoszenie dotyczyło konkretnie rejonu w pobliżu mostu nad rzeką Odrą.

Służby ratunkowe, po dotarciu pod wskazany adres, potwierdziły autentyczność informacji zawartej w zgłoszeniu. Okazało się, że doszło do stłuczki, podczas której jeden z pojazdów najechał na tył drugiego. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba odniosła rany. Prawdopodobnie sprawcą tej sytuacji był kierowca, który prowadził auto będąc pod wpływem alkoholu, a następnie został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji.

Poszkodowanym zajął się profesjonalny zespół medyczny, który przewiózł go do szpitala w celu udzielenia pomocy. Ruch na tym odcinku drogi był całkowicie sparaliżowany przez czas niezbędny na udzielenie pomocy, dlatego policja musiała zorganizować objazdy.

W akcji ratunkowej brało udział aż cztery jednostki straży pożarnej: dwie z jednostki ratowniczo-gaśniczej JRG 2 Opola oraz po jednej z ochotniczych straży pożarnych z Czarnowąsów i Sławic. Obecny był również zespół medyczny oraz policjanci, którzy zabezpieczali miejsce zdarzenia.