Tragiczny wypadek drogowy: samochód znalazł się poza jezdnią, leżąc na dachu

Tragiczny wypadek drogowy: samochód znalazł się poza jezdnią, leżąc na dachu

Wieczorem 10 lutego służby ratunkowe zostały wezwane do interwencji związanej z kolizją na drodze między miejscowościami Karłowice a Kuźnica Katowska. W wyniku tego dramatycznego zdarzenia, pojazd osobowy zakończył swój bieg poza drogą, pozostając w odwróconej pozycji. Na szczęście, kierujący pojazdem, będący jednocześnie jedynym jego pasażerem, był w stanie samodzielnie opuścić wrak samochodu.

Niepokojące wydarzenie miało miejsce o godzinie 22:44 na drodze powiatowej, stanowiącej połączenie miejscowości Karłowice i Kuźnica Katowska. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, służby ratunkowe natknęły się na samochód marki Peugeot, który znalazł się poza drogą, a jego pozycja była odwrócona o 180 stopni. Mimo groźnego wyglądu zdarzenia, jedyny pasażer – kierowca – był w stanie samodzielnie uwolnić się z pojazdu przed nadejściem służb ratowniczych.

Kierowca został poddany dokładnym badaniom przez zespół ratownictwa medycznego, po których okazało się, że nie odniósł poważniejszych obrażeń. Służby ratunkowe musiały jednak zmierzyć się z dodatkowym wyzwaniem – wysokim, sięgającym niemal 1,5 metra poziomem wody w sąsiadujących z drogą rowach, co znacznie utrudniło ich działania.

W reakcji na ten tragiczny wypadek, na miejsce zdarzenia skierowano jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Karłowic, Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą nr 2 z Opola i JRG Brzeg. Na miejscu było też ratownictwo medyczne oraz policja, która zajęła się zabezpieczeniem terenu wypadku i ustaleniem jego okoliczności.